Alkagin - higiena intymnaALKAGIN

- higiena intymna

Pełna oferta dermokosmetyków na stronie sklepu bio-med® do sklepu
ALKAGIN PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ

Płyn do higieny intymnej o lekko zasadowym pH, zawiera wyciągi roślinne o właściwościach łagodzących i odświeżających.

Wskazania:
Przeznaczony do zewnętrznej higieny intymnej. Szczególnie wskazany w przypadku wystąpienia podrażnień skóry, którym towarzyszy świąd i pieczenie.

Składniki:

 • Wyciągi z nagietka, malwy i lipy bogate w związki śluzowe, flawonoidy i garbniki, posiadają właściwości łagodzące, zmiękczające, ściągające i zmniejszające przekrwienie.
 • Alkiloamidopropylobetaina (związek amfoteryczny) umożliwia dokładne i delikatne oczyszczenie błon śluzowych i podrażnionej skóry.
 • Opak. 200 ml

  ALKAGIN ŻEL NAWILŻAJĄCY DO HIGIENY INTYMNEJ łagodzący podrażnienia skóry

  Żel o intensywnym działaniu nawilżającym, łagodzącym i ochronnym. Posiada lekko zasadowe pH. Rozpuszcza się w wodzie. Nie zawiera środków barwiących ani zapachowych.

  Wskazania
  Pomocny w zapobieganiu i łagodzeniu podrażnień zewnętrznych miejsc intymnych, również w przypadku występowania różnego typu stanów zapalnych. Przywraca wysuszonej skórze i wysuszonym błonom śluzowym (okres menopauzy, terapia hormonalna, używanie doustnych środków antykoncepcyjnych) właściwy poziom nawilżenia.

  Składniki

 • Wyciągi z nagietka, malwy i lipy bogate w związki śluzowe, flawonoidy i garbniki posiadają właściwości łagodzące, zmiękczające, ściągające i zmniejszające przekrwienie.
 • Pantenol, glicerol, sorbitol, kwas hialuronowy, zhydrolizowane glikozoaminoglikany, sok z aloesu odżywiają, nawilżają i chronią skórę intymnych okolic ciała.
 • Opak. 30 ml

  ALKAGIN EMULSJA DO HIGIENY INTYMNEJ łagodząca podrażnienia skóry

  Emulsja o intensywnym działaniu ochronnym i łagodzącym. Tworzy cienką warstwę skutecznie chroniącą skórę intymnych okolic ciała.

  Wskazania:
  Pomocna w zapobieganiu i łagodzeniu podrażnień skóry w miejscach intymnych (np. powstałych w wyniku długotrwałego unieruchomienia na skutek choroby, stosowania preparatów leczniczych, używania wkładek higienicznych, noszenia bielizny zawierającej włókna syntetyczne).

  Składniki:

 • Tlenek cynku, skrobia kukurydziana posiadają właściwości antyseptyczne i ściągające. Łagodzą miejscowe podrażnienia i chronią skórę.
 • Wyciągi z nagietka, malwy, lipy i rumianku, fitosom kwasu glicyrytynowego działają zmiękczająco, zmniejszają przekrwienie, posiadają właściwości łagodzące.
 • Olej z otrębów ryżu, masło shea, witamina E chronią skórę, przywracają jej równowagę hydrolipidową, neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników.
 • Opak. 100 ml

  ALKAGIN PUDER DO HIGIENY INTYMNEJ łagodzący podrażnienia skóry

  Zasypka na bazie naturalnej skrobi i wyciągów roślinnych posiada silne właściwości absorpcyjne, ochronne i odświeżające. Nie zawiera talku.

  Wskazania:
  Szczególnie zalecany w przypadku wystąpienia podrażnień skóry miejsc intymnych powstałych na skutek noszenia pieluch, wkładek higienicznych, bielizny zawierającej włókna syntetyczne, jak i wywołanych długotrwałym unieruchomieniem na skutek choroby. Pomocny w zwalczaniu przykrych zapachów związanych z nadmiernym poceniem się, wydzieliną pochwowową i nietrzymaniem moczu.
  Składniki:

 • Skrobie z tapioki, pszenicy, ryżu i kukurydzy pomagają utrzymać skórę suchą i miękką. Wyciągi z nagietka, malwy i lipy działają łagodząco i odświeżająco.
 • Tlenek cynku, alantoinian glinu posiadają właściwości antyseptyczne. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
 • Witamina E, witamina F działają łagodząco, odbudowują równowagę skóry, neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników.
 • Opak. 100 g


  Wszystkie produkty są
  TESTOWANE DERMATOLOGICZNIE I MIKROBIOLOGICZNIE

  Producent:
  ISTITUTO GANASSINI S.p.A.
  di Ricerche Biochimiche
  Via Gaggia 16
  20139 Mediolan - Włochy