Witamina C


Witamina C

stosowana w kosmetyce i dermatologii estetycznejWitaminy - to związki wchodzące w skład enzymów jako koenzymy, biorą udział we wszystkich czynnościach organizmu umożliwiających mu życie i prawidłowe funkcjonowanie. Ich niedobór ma niekorzystny wpływ na urodę: pogarsza się stan cery, włosów, przyspieszone zostają procesy starzenia.
  Witamina C (kwas asorbinowy) - szybko się utlenia i nie ma możliwości wnikania w lipidowe struktury warstwy rogowej naskórka, a tym bardziej na syntezę kolagenu w skórze właściwej. Dlatego aby witamina C mogła głęboko wnikać w skórę opracowano specjalną technologię polegającą na zamknięciu jej w liposomach.

Podstawowe wskazania do stosowania Vit. C :
  • zmarszczki - regularne stosowanie może doprowadzić nawet do całkowitego zniwelowania płytkich zmarszczek,
  • zmiany naczyniowe, zmniejsza rumień,
  • przebarwienia powstałe przede wszystkim w wyniku nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne,
  • uzupełnienie leczenia kwasem retinowym lub AHA,
  • kondycjonowanie skóry przed i po dermabrazji laserowej, wszelkiego rodzaju peelingach chemicznych. (przyspieszenie procesów regeneracyjnych, utrwalenie efektu zabiegu).
    Dalsza profilaktyka po zastosowaniu zabiegu dermabrazji laserowej polega na codziennym stosowaniu na skórę poddaną zabiegowi kosmetyków z filtrem ze stopniem ochrony SPF 15 oraz pielęgnacji skóry kosmetykami z Vit. C o stężeniu min. 5%, najlepiej 10%.

Kosmetyki z Vit.C powinny być stosowane, podobnie jak kosmetyki z SPF 15 jako element codziennej pielęgnacji skóry, celem spowolnienia procesów jej starzenia się, szczególnie wywołanego światłem słonecznym i światłem UV emitowanym przez solaria. Vit. C w preparatach do stosowania miejscowego pełni rolę czynnika chroniącego przed promieniowaniem UVA i UVB. Może być pomocna w w leczeniu poparzeń skóry po ekspozycji na słońce, zmniejsza rumień i nasilenie reakcji zapalnej. Witamina C nie pochłania UV, a więc jest typowym filtrem przeciwsłonecznym.
Niestety, Vit. C jest bardzo trudna do ustabilizowania w kremie, a najaktywniejsze jej działanie występuje przy 15% stężeniu. - Takie stężenie występuje tylko w nielicznych produktach.
Dlatego też nie oczekujmy wiele po kosmetykach z etykietą "krem z vit. C". Owszem, jest ona tam, ale dla celów marketingowych.

Produkty z Vit.C  w stężeniach gwarantujących skuteczne działanie:

Produkty Topix Citrix Citrix krem Vit.C i Citrix serum Vit.C -  to linie kosmoceutyków zawierające wysokie stężenie witaminy C - od 10% do 20%. Mają znakomite właściwości kosmetyczne i ułatwiają uzyskanie przez skórę odpowiedniej tekstury, napięcia i ogólnego wyglądu.
W niezależnych badaniach wykazano, że po 3 miesiącach od otwarcia opakowania, deklarowane przez producenta stężenie kwasu L-askorbinowego w preparacie nie uległo zmianie, podczas gdy w konkurencyjnym preparacie zawierającym witaminę C zmalało o ponad 80%. Dowodzi to niezwykłej stabilności produktów Citrix


Filorga Cosmesotherapie MESO-C® 

Kuracja witaminowa nadającą blasku.
Dla skóry matowej, zmęczonej, ze zmarszczkami.
ROZJAŚNIA, ODMŁADZA. ZAPEWNIA INTENSYWNE, NATYCHMIASTOWE NAWILŻENIE.*   więcej >>>>


Auriga Flavo-C serum - skład: witamina C 8%, miłorząb japoński 30%, pH 3,1.
- zawiera witaminę C w połączeniu z wyciągiem z miłorzębu japońskiego. Preparat został tak skomponowany, aby zawarta w nim witamina C miała jak największą moc antywolnorodnikową, rozjaśniającą oraz wspomagającą odbudowę komórkową skóry. Gingko biloba (miłorząb japoński) stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Witamina C zawarta w Flawo-C nie utlenia się jest rozpuszczalna w tłuszczach, co gwarantuje jej stabilność i maksymalną wchłanialność przez cały okres stosowania. Skuteczność Flavo-C została potwierdzona badaniami klinicznymi na Uniwersytecie w Brukseli.
Stosować rano i wieczorem, polecany pod makijaż.
Opak. 15 ml, cena 61,70dalej  
zamówienia