Environ Roll - Cit Kosmetyczny


Environ

ROLL-CIT Pytania i odpowiedzi doktora Desmonda Fernandesa .

1.Kiedy należy spodziewać się pierwszych rezultatów po wykonanym zabiegu profesjonalnym Roll-Cit?
Zwiększona produkcja kolagenu zaczyna się w pierwszych dniach po zabiegu profesjonalnym i trwa przez wiele tygodni. Jednocześnie rozpoczyna się modyfikacja kolagenu. Na przestrzeni 6- 12 miesięcy, kolagen III przechodzi w kolagen I. Zauważyłem u kilku pacjentów znaczną poprawę nawet po upływie 18 miesięcy od wykonanego zabiegu. Pacjenci również widzą lepsze efekty po upływie dłuższego czasu. Mają oni również systematycznie wykonywane jonoforezy po zabiegu Roll-Cit. Inni natomiast kontynują mikronakłuwanie naskórka wersją Roll-Cit do domu i tu też widzimy znaczną poprawę skóry.

2.Jakich rezultatów można oczekiwać tylko po systematycznym stosowaniu wersji kosmetycznej Roll-Cit w domu?
Nie sądzę, żeby można było uzyskać takie same rezultaty, stosując jedynie wersję kosmetyczną Roll-Cit w domu. Roll-Cit kosmetyczny znacznie wzmacnia penetrację związków aktywnych zawartch w produktach Environ® i nie wywołuje stanu zapalnego w skórze właściwej. Roll-Cit medyczny i chirurgiczny natomiast spełnia te dwie funkcje naraz.

3.Czy Roll-Cit medyczny/ chirurgiczny może być jednocześnie stosowany podzas operacji plastycznej?
Jak najbardziej lecz wymaga to znieczulenia w szerszym zakresie. Osobiście wykonałem 5 takich łączonych zabiegów. Generalnie wolę wykonać zabieg medyczny/chirurgiczny Roll-Cit przed operacją plastyczną. Jedna pacjentka po zabiegu Roll-Cit, ciesząc się rezultatami zrezygnowała z operacji plastycznej. Było to w 1998 roku. Ta sama pacjentka wróciła do nas z początkiem tego roku, by powtórzyć zabieg Roll-Cit medyczny/chirurgiczny .

4.Jak często można wykonać taki zabieg medyczny/ chirurgiczny u jednego pacjenta i z jakimi przerwami?
Pierwsza pacjentka miała 3 zabiegi profesjonalne Roll-Cit na górnej wardze z miesięcznymi przerwami. Na nikim więcej nie powtarzałem zabiegów z takimi przerwami. Nie sądzę również by istniał limit wykonywanych zabiegów medycznych Roll-Cit.

5. Czy skóra puchnie po zabiegu medycznym/ chirurgicznym?
U niektórych pacjentów skóra puchnie dość znacznie, a u niektórych w ogóle. Niestety nie możemy używać maści przeciwzapalnych, gdyż wierzę, że to zminimalizowałoby rozwój kolagenu w skórze. Dlatego w tym zabiegu występuje zwiększone opuchnięcie, które jest największe pierwszego dnia i może utrzymywać się do 3-5 dni. Po tygodniu skóra wygląda jak po lekkim oparzeniu słonecznym.

6. Czy pojawiają się zasinienia po zabiegu medycznym/ chirurgicznym?
Zasinienia mogą się pojawić szczególnie, gdy wykonujemy zabieg na dolnych powiekach. Poza tym może wystąpić jedynie niewielkie zażółcenie na policzkach. Jeżeli pokrywamy całe powieki (uwaga: bez części środkowej, bezpośrednio leżącej na gałce ocznej!) należy spodziewać się tzw. klasycznych czarnych powiek, takich jak widzimy po operacjach plastycznych.

7.Czy należy przygotować skórę Roll-Cit kosmetycznym w domu do wykonania medycznego/ chirurgicznym zabiegu Roll-Cit? Wiem, że są takie zalecenia do użycia Roll-Cit kosmetycznego przed zabiegiem w celu głębszego wnikania znieczulenia ( Emla w kremie), czy lepiej przygotować skórę witaminami przed zabiegiem medycznym?
Moi pacjenci mają przygotowaną skórę do zabiegu Serią Regenerującą, AVST lub Luksusową Environ®. Pacjenci, którzy nigdy wcześniej nie stosowali Environ® przygotowują swoją skórę na min. 3 tygodnie przed zabiegiem. Zwykle są to niskie dawki witaminy A w kremach Debut. Wolę, jeśli używają jednocześnie Roll-Cit kosmetyczny w domu. Zwykle w cenę zabiegu wliczamy koszt Roll-Cit kosmetycznego, który otrzymują przed zabiegiem profesjonalnym, by zaznajomić się z tym urządzeniem i zacząć je używać. Na 20 minut przed zabiegiem również stosujemy je do uzyskiwania lepszej penetracji znieczulenia (Emla). Sądzę, że Amitop jest lepszy na powierzchnię skóry twarzy, natomiast obydwa sprawdzają się dobrze na szyi, dekolcie, ramionach i nogach. Możliwe są również inne znieczulenia stosowane na przykład w laseroterapii. Jeśli zabieg obejmuje duże powierzchnie ciała jednocześnie, wówczas można zastosować znieczulenie ogólne. Należy pamiętać, że pacjent obudzi się z uczuciem silnego szczypania skóry i znieczulenie powinno to uwzględniać.

8.Jak prędko po zabiegu medycznym/ chirurgicznym pacjenci mogą zastosować makijaż kamuflujący?
Większość moich pacjentów może stosować makijaż 5 dnia po zabiegu medycznym. Nie polecam stosowania klasycznego makijażu przez 2 pierwsze dni po zabiegu, ponieważ nie jestem pewny jak dużo mogłoby go wpenetrować do skóry. Makijaż leczniczy Jane Iredale może być stosowany na 2 dzień po zabiegu medycznym/ chirurgicznym Roll-Cit.

9.Jak prędko można zacząć stosować Roll-Cit kosmetyczny po zabiegu medycznym/ chirurgicznym ?
Zwykle po tygodniu, a po intensywnym zabiegu medycznym po 10 dniach. Wykonałem na sobie lekki zabieg medyczny/ chirurgiczny Roll-Cit na twarzy i szyi i po 4 dniach kontynuowałem zabiegi kosmetyczne Roll-Cit w domu. Byłem lekko opuchnięty i nie miałem zasinień. Wierzę, że lekkie i powtarzane zabiegi medyczne Roll-Cit, stosując powierzchowne znieczulenie, wykonywane przez średni personel techniczny to realna opcja do zastosowania w gabinetach kosmetycznych i lekarskich. Pacjenci powinni rozpoczynać zabiegi kosmetyczne Rol-Cit w domu, jak tylko ich skóra powróci do naturalnej kondycji.

10.Jakie są najbardziej zalecane produkty Environ® do stosowania przed, w trakcie i po zabiegu Roll-Cit?
Kremy Serii Regenerującej, Luksusowe bądź AVST. Osobiście preferuję najwyższe stężenia przed i po zabiegu. Nie zalecam stosowania kremów Serii Alpha, chociaż zalecam stosować na ciało jak najszybciej Derma-Lac lotion i Olejek Essentia.
Początkowo zalecałem tylko Olejek Essentia lecz on sam też lekko szczypie, więc kombinacja tych dwóch jest jak najbardziej wskazana. Zaraz po wykonanym zabiegu stosowałem Retinol 1 lecz u większości pacjentów występowało silne zaczerwienienie skóry spowodowane reakcją retenoidalną. Inni pacjenci stosowali krem C-Boost 2 razy dziennie wraz z Olejkiem Essentia. Jeśli skóra staje się bardzo sucha po zabiegu, wówczas zalecam stosowanie Super Nawilżacza. Pacjent może wziąć natrysk tego samego dnia lub następnego ranka.

11.Jakich rezultatów należy oczekiwać po zabiegach medycznych/ chirurgiczny Roll-Cit na blizny, blizny potrądzikowe i rozstępy oraz po jakim czasie?
Najmniej wiemy jeszcze na temat rozstępów, gdyż mamy zbyt mało przypadków. Obecnie mamy ciężki przypadek 16 letniej dziewczyny z rozległymi rozstępami biustu, ramion i nóg. Miała serię jonoforez bez rezultatów, spróbowaliśmy Roll-Cit kosmetyczny i wygląda na to, że uzyskaliśmy pewną różnicę. Czekamy na rezultaty po zabiegu medycznym/ chirurgiczny Roll-Cit. Odnośnie blizn można spodziewać się ich zmiękczenia i wygładzenia. Przeszczepy skóry z bliznami zdecydowanie stają się mniej widoczne lecz trzeba w takim przypadku wykonać więcej niż jeden zabieg medyczny. Blizny trądzikowe, skóra po odsysaniu tłuszczu również ulegną poprawie, wszystko zależy od stopnia uszkodzeń skóry. Wydaje mi się, że będą one wymagać dwóch lub trzech zabiegów by usatysfakcjonować pacjenta. Dużą zaletą zabiegu medycznego jest możliwość powtarzania zabiegu Roll-Cit bez ryzyka powstawania blizn. Myślę też, że te zabiegi wymagają kontynuacji zabiegami kosmetycznymi Roll-Cit w domu. Miałem kilka przypadków blizn potrądzikowych, gdzie wykonałem po dwa zabiegi medyczne z bardzo dobrymi wynikami. Na rozstępy najbardziej zalecany Roll-Cit chirurgiczny

12.Dlaczego Roll-Cit kosmetyczny penetruje jedynie naskórek, a nie skórę właściwą?
Penetracja kosmetyków powinna odbywać się do żywej części naskórka, głębsza ingerencja mogłaby wymagać specjalnej autoryzacji różnych związków kosmetycznych. Poza tym kosmetyczne mikronakłuwanie naskórka polega na powstawaniu w skórze minimalnych kanalików mających na celu zwiększać penetrację związków aktywnych w skórę, a jego oddziaływanie na skórę jest bezbolesne i bezinwazyjne.

13.Jeżeli penetracja związków aktywnych w skórę ulega znacznej poprawie stosując Roll-Cit, czy może on zastępować więc Environ® aparat I-Onzyme DF do jonoforezy i ultradźwięków?
Jonoforeza i sonoforeza nie tylko ułatwiają penetrację związków aktywnych przez naskórek lecz również zwiększają ich przepływ przez ściany komórkowe.
Na przykład Wit.C ma dwa rodzaje trudności penetrując skórę: przejście przez warstwę rogową i wtargnięcie do komórek zanim zostanie pochłonięta przez cyrkulację krwi. Mikronakłuwanie ułatwia penetrację przez naskórek lecz nie ma wpływu na wnikanie komórkowe. Jonoforeza i sonoforeza zmieniają warunki w ścianie komórkowej, co znacznie ułatwia wnikanie aktywnych molekuł do środka. Kwas askorbinowy jest więc szybciej pochłaniany przez komórki skóry, a nie przez krwiobieg, gdzie skóra nie miałaby żadnych korzyści.

14.Jeśli Roll-Cit medyczny/ chirurgiczny daje lepsze rezultaty, po co więc stosować Roll-Cit kosmetyczny?
Nie wszyscy będą chcieli skorzystać z zabiegu medycznego wiedząc nawet, że daje on lepsze rezultaty. Inni nie będą stosować Roll-Cit kosmetycznego po zabiegu Roll-Cit medycznym/ chirurgicznym, wiedząc, że to daje też dużo lepsze rezultaty. Najlepiej zdać sobie sprawę, że na starzenie się wpływa kilka czynników i my powinniśmy stosować każdą możliwą opcję, by uzyskiwać najlepsze zmiany. Zamierzam kontynuować na sobie zabiegi sonoforezy, jonoforezy, Roll-Cit medyczny/ chirurgiczny i kosmetyczny, gdyż chcę by moja skóra była potwierdzeniem maksymalnych rezultatów jakie możemy uzyskać. Taka kombinacja pozwala nam na zminimalizowanie potrzeb na operacje plastyczne. Mam nadzieję, że wygląd mojej skóry też to potwierdza.

15.Jakie zabiegi zaleca się po wykonaniu zabiegu medycznego/ chirurgicznego Roll-Cit i po jakim czasie?
Zabieg medyczny/ chirurgiczny może być jednocześnie stosowany z operacją plastyczną lub jako opcja zastępcza niektórych operacji plastycznych, laseroterapii, dermoabrazji skóry, gdzie uzyskujemy podobne rezultaty za dużo niższą odpłatnością i o wiele krótszym czasie rekonwalescencji. Zaraz po wykonanym zabiegu medycznym/ chirurgicznym wskazana jest wielokrotna aplikacja wysokich stężeń wit.A i C na skórę. Może to być Serum C-Quence 3-4, 4-5 kremy AVST, Olejek Essentia lub Essentia Forte czy Krem C-boost. Początkowo 3-5 razy dziennie, po kilku dniach 2 razy dziennie. Tydzień po zabiegu medycznym/ chirurgicznym, po ustąpieniu ewentualnego opuchnięcia, można rozpocząć zabiegi kosmetyczne w gabinecie. Kosmetyczka powinna wykonać serię jonoforez lub sonoforez, stosując Serum C-Quel 1,2,3, Intensywną Terapię Retinolową i Maskę Crystal. W domu należy kontynuować Roll-Cit kosmetyczny i stosować kremy Environ®.

16. Jakie zabiegi zaleca się jednocześnie z zabiegami kosmetycznymi Roll-Cit?
Roll-Cit kosmetyczny jest urządzeniem do regularnego stosowania dla pacjentów w domu. 5-10 minut masażu dziennie lub co kilka dni, wywołuje w skórze mikrokanaliki, które pozostają "otwarte" na wnikanie związków aktywnych Environ® przez ok. 8 godzin. Na twarz, szyję i dekolt najlepiej stosować wysokie dawki witaminy A i C, które znajdują się w kremie AVST, C-Quence 3 lub 4, C- Boost, Retinol 1 (o ile nie ma podrażnień), a na ciało Emulsja Derma Lac, Olejek Essentia lub Essentia Forte, Krem do Ciała, Retinol 1, 2, 3. W gabinecie kosmetycznym doskonałe rezultaty uzyskujemy stosując połączenie jonoforezy czy sonoforezy z zabiegiem kosmetycznym Roll-Cit. Aparat I-Onzyme Environ® zapewnia pełny komfort pacjenta bez narażania skóry na ewentualne podrażnienie prądem galwanicznym, co się zdarza przy stosowaniu masek galwanicznych. Przed rozpoczęciem jonoforezy lub sonoforezy najbardziej wskazane jest zastosowanie przez kilka minut Roll-Cit kosmetycznego danego pacjenta. Wówczas znacznie wzmacniamy tym penetrację oddziałujących ampułek Environ® czy masek kosmetycznych.

17.Jedna z lekarek w Australii, wykonując zabieg medyczny/ chirurgiczny Roll-Cit na pacjentce po odsysaniu tłuszczu, która miała również znaczne rozstępy skóry, miała wrażenie, że skóra pacjentki niewiele krwawiła. Czy mogło to być spowodowane zbyt lekkim uciskiem Roll-Cit na skórę i czy może to mieć negatywny wpływ na uzyskanie odpowiednich rezultatów? Poza tym, czy gęstość mikroigiełek w urządzeniu Roll-Cit jest wystarczająca?
Sporo ludzi uważa, że mikroigiełki powinny być bardziej zbliżone do siebie lecz wówczas skóra zwiększyłaby swój opór na penetrację związków aktywnych w skórę. Gęstość igiełek nie wpływa na penetrację i ilość mikrokanalików. Znaczenie ma równomierne pokrycie skóry, które można uzyskać przez szybkie ruchy stosując Roll-Cit do przodu i do tyłu lub masując skórę kilkakrotnie w jednym kierunku. Odnośnie ucisku, trzeba samemu zadecydować, które partie skóry uciskamy mocniej, a które słabiej. Oczywiście ma to wpływ na stopień penetracji. Lepiej wykonywać mikronakłuwanie naskórka szybkimi, krótkimi i zdecydowanymi ruchami w różnych kierunkach.