Bio-Med Kosmetologia Estetyczna

Cennik Evaux

woda termalna w spray'u


Skład i opis produktu:

Skład: Woda termalna Evaux w spray'uOpis:
Woda termalna Evaux wydobywana jest ze źródeł termalnych Evaux-les-Bains usytuowanych w sercu Limousin w Creuse. Evaux-les-Bains jest najstarszym uzdrowiskiem znanym od 44 roku przed narodzeniem Chrystusa. Woda termalna Evaux znajduje się na głębokości 4700m, co oznacza, że przez ponad 54 lata jest filtrowana, oczyszczana i wzbogacana. Jest więc jedyną wodą w Europie nie skażoną radioaktywnie w wyniku katastrofy w Czernobylu, a jej temperatura przy ujściu wynosi 62°C. Posiada unikalny, oryginalny i zrównoważony skład, szczególnie wskazany do pielęgnacji wrażliwej, skłonnej do alergii skóry dzieci i dorosłych. Jest wolna od zanieczyszczeń środowiskowych (np. nawozy sztuczne, opryski, skażenia ekologiczne, itp.).
Woda termalna Evaux-les-Bains jest wyjątkowo miękka i delikatna dzięki śladowym ilościom wapnia i magnezu. Zawiera natomiast wiele specyficznych oligoelementów, takich jak np. stront, lit (działanie antystresowe).Właściwości:
Wskazania:
Sposób użycia:

Stosować wodę w spray'u na dowolne partie ciała w celach pielęgnacyjnych i/lub leczniczych. Skórę "zrosić" wodą po uprzednich zabiegach higieniczno-kosmetycznych (ważne jest, aby zmyć ze skóry twardą wodę wodociągową, a pozostawić wodę termalną, bogatą w oligoelementy), następnie po upływie kilku/kilkunastu sekund osuszyć skórę przez dotyk.

Ważne:

Stosowanie twardej wody (z dużą zawartością wapnia i magnezu) narusza warstwę rogową, obniża stopień nawodnienia poprzez przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Nadmiar wapnia na powierzchni skóry powoduje spadek biosyntezy lipidów strukturalnych wynikający z rozregulowania jego poziomu w naskórku, dlatego tak ważna jest dla zdrowia i urody naszej skóry woda miękka.

Jak działają na skórę oligoelementy zawarte w wodzie termalnej Evaux:

Mangan: antyseptyk
Sód: przeciwdziała wysuszaniu błon śluzowych
Lit: działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, stymulowanie mechanizmu obronnego skóry, ochrona przed mikroorganizmami (wykazano skuteczne działanie litu przeciw bakteriom, grzybom i niektórym gatunkom drożdży). Lit stosowany miejscowo jest skuteczny w łojotokowym zapaleniu skóry (Entretiens de Bichat, 1998).


   Już Starożytni Rzymianie odkryli, że źródła termalne Evaux mają znakomite właściwości regenerujące i odmładzające skórę, oraz przyspieszające gojenie ran. Z tego samego powodu armia francuska podczas I Wojny Światowej, posyłała swoich żołnierzy do Evaux w celu wyleczenia ran zadanych białą bronią (np. bagnet). Obecnie, źródło termalne w Evaux-Les-Bains znane jest ze swoich właściwości regeneracyjnych, przeciwzapalnych i antystresowych wykorzystywanych zwłaszcza we flebologii, reumatologii, dermatologii i pediatrii.

Producent
EVAUX Dermatologie
Francja

BIO-MED® KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA
Pytania dot. oferty: tel. (94) 346 49 49, 348 13 65; fax: (94) 348 13 66; GSM: 604-48-38-60;
 e-mail: biuro@bio-med.pl
Informacja  o  sposobie  realizacji  zamówień  internetowych

STRONA GŁÓWNA PRODUKTY CENNIK PROMOCJA SKLEP  INTERNETOWY
KOSMETOLOGIA-DERMATOLOGIA ZABIEGI KONSULTACJA INFORMACJE POCZTA

webmaster