FADIAMONE®


FADIAMONE®

Pierwszy krem z fitohormonami z soi do sklepu


Szczegółowy opis produktu, informacje o fitoestrogenach, wynik badania skuteczności:

Skład:
 • Emulsja W/O/W - nowoczesne podłoże - zwiększa efektywność działania
 • Ekstrakty soi 5% - fitoestrogeny- fitohormony -odmładzanie skóry
 • Centella Asiatica 1% - aktywny ekstrakt roślinny, przeciwdziałający starzeniu skóry
 • Skwalan 17,05% - natłuszcza, zmiękcza i ualestycznia naskórek
 • Sorbitol 5,32% - natłuszcza, nawilża
 • Dimeticon 1% - środek pielęgnacyjny naskórek
 • Alantoina 1% - regeneracja komórkowa
 • Olej z nasion kukurydzy 10,32% - bogaty w witaminy E,A, NNKT
Opis:

Fadiamone krem    Fadiamone® - jest nowoczesnym kremem przeciwdziałającym wewnątrzpochodnemu, hormonalnemu starzeniu się skóry. Zawiera fitohormony (ekstrakty z soji - 5%.) zbliżone w budowie i działaniu do estrogenów kobiecych, oraz ekstrakt z Centella Asiatica (podobnie jak estrogeny) pozytywnie oddziałujący na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych.
  Skuteczność zawartych w kremie Fadioamone składników została naukowo potwierdzona. Zarówno badania kliniczne jak i praktyka dowodzą, że estrogeny mogą być, w odróżnieniu do tysięcy innych "aktywnych" substancji stosowanych w kosmetykach, czynnikiem sprawdzającym się w zapobieganiu starzenia się skóry.
  Dzięki aktywnym składnikom i nowatorskiemu podłożu - trójfazowej emulsji - O/W/O, zawierającej obok siebie dwie fazy tłuszczowe rozdzielone fazą wodną, Fadiamone posiada skuteczność leku o dużej akceptowalności kosmetycznej. Nowoczesna technologia podłoża O/W/O zapewnia :
 • bardzo wysoką użyteczność kremu, który wydaje się być mniej tłusty, niż jest w rzeczywistości,
 • biodostępność aktywnych składników "przenoszonych" w wewnętrznej fazie oleistej
 • działanie ochronne i nawilżające kremu, który tworząc na skórze sferę na wpół okluzyjną bardzo wydajnie hamuje ucieczkę wody z naskórka

Właściwości aktywnych składników kremu Fadiamone:®

 • Centela Asiatica wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwdziałające uszkodzeniom tkanki skóry w przebiegu starzenia się. Podobnie jak estrogeny pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry. Jest znanym środkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy od 20 lat (np. leki na gojenie się ran, gdy od skóry wymagana jest wielokrotne zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkująca zasklepienie ubytku). Roślinne ekstrakty z Centela Asiatica są, więc bardzo wartościowymi składnikami kosmetyków przeciwdziałających starzeniu się skóry i tworzeniu zmarszczek, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy.
 • Fitoestrogeny sojowe wpływają pozytywnie na koloryt i nawilżenie, a także elastyczność i jędrność skóry. Stymulują produkcję kwasu białuronowego zatrzymującego wodę i utrzymującego wilgotność w skórze. Stosowane zewnętrznie w kosmetykach poprzez silne właściwości przeciwutleniające zapobiegają utlenianiu i uszkodzeniu błon komórkowych. Hamują także działanie proteinaz np. kolagenezy rozkładającej włókna kolagenowe skóry. Kolejnym efektem bardzo ciekawym ze względu na procesy starzenia się skóry jest działanie przeciwzapalne fitohormonów. Proces starzenia się jest ściśle związany z trwającym i nasilającym się zapaleniem, które niszczy tkanki i komórki, uszkadza naczynia krwionośne - dochodzi do zwężania światła i zmniejszania ich liczby. W chorobie Alzheimera i miażdżycy (dwie dolegliwosci wystepujace jedynie u osób starszych) udowodniono uszkadzający wpływ komórek zapalnych na niesprawne narządy. podobny mechanizm niszczenia komórek przez proces zapalny wydaje się być jednym z ważniejszych mechanizmów starzenia się skóry. Estrogeny stosowane miejscowo równoważą te zjawiska. Pod ich działaniem naczynia poszerzają się, a skóra staje się lepiej ukrwiana i odżywiona.
Wskazania:

 • Skóra kobiet dojrzałych (około 40 r.ż.) - komórki skóry z czasem stają się bardziej obojętne, na dostarczanie im inne substancje wzrostowe i pozytywny efekt jest coraz mniej wyraźny. Fitoestrogeny w kosmetykach są w pełni przyswajane i wchłaniane przez skórę.
 • Odmładzajace - poprawia nawilżenia, elastyczności, jędrności i kolorytu skóry.
 • Nawilżające - produkcja kwasu hialuronowego zatrzymujacego wodę i utrzymujacego wilgotność w skórze.
 • Przeciwutleniajace - zapobiega utlenianiu i uszkodzeniu błon komórkowych.
 • Przeciwzapalne - m.in. ochrona naczyń krwionośnych.
 • Pielęgnacja skóry w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy (bardzo gwałtowne dochodzi wtedy do pojawienia się wyraźnych cech starzenia się skóry - utrata elastyczności i napięcia, pojawienie się zmarszczek poza okolicami mimicznymi i poszarzenia karnacji.
 • Hirsutyzm (nadmierne owłosienie w miejscach nietypowych dla kobiet) - po 4 tyg. stosowania zanotowano znaczne zmiany w długości, grubości i ilości owłosienia na kończynach dolnych i twarzy u 75% badanych, po 8 tyg. - u 90% badanych kobiet.

Sposób użycia:
  Dzięki nowoczesnemu podłożu, krem pozostaje na skórze ponad 18 godzin, zapewniając biodostępność aktywnych składników. Niewielką ilość kremu nakładać raz dziennie na twarz, szyję, dekolt, delikatnie masując.
Brak przeciwskazań.

Brak przeciwwskazań.

Uwagi:
  Oddziałowywanie estrogenów na skórę warunkowane jest obecnością na fibroblastach receptorów jądrowych dla hormonów sterydowych. Hormony oddziałują na odblokowanie genu dla syntezy kolagenu, a wiec powstawanie nowych włókien podporowych utrzymujących jędrność i napięcie skóry twarzy i ciała. Obserwuje się także poprawę nawilżania i uelastycznienia naskórka. Dodatkową pozytywną reakcją jest wpływ estrogenów na naczynia krwionośne.
  Natomiast najlepszą ilustracją niekorzystnego wpływu deficytu estrogenów jest okres menopauzy, kiedy to nagle, niemal z dnia na dzień, pojawiają się wyraźne cechy starzenia się skóry: utrata elastyczności i napięcia. Skóra zaczyna wiotczeć i przesuszać się. Dochodzi do jej scieńczenia, co związane jest z atrofią skóry właściwej i ze zmniejszeniem się liczby żywych komórek w naskórku. Bardzo gwałtownie, pojawiają się zmarszczki poza okolicami mimicznymi i poszarzenie karnacji. Poza tym nierzadko, po całych latach spokoju występuje silniejszy łojotok i kłopot z nadmiernym wzrostem włosów na twarzy.
  Wiele kobiet nie zauważa tak gwałtownych zmian, ponieważ już wcześniej w okresie premenopauzalnym rozpoczyna hormonalną terapię substytucyjną. Dla pacjentek, które z jakiegość powodu nie chcą lub nie mogą przyjmować estrogenów (np. z powodu wysokiego ryzyka zmian zaskrzepowych lub nowotworu sutka doskonałym rozwiązaniem problemów skóry byłoby zewnętrzne stosowanie fitohormonów.
  Naukowcy zwrócili uwagę na fitohormony dzięki badaniom przeprowadzonym na Dalekim Wschodzie, podczas których wskazano na ścisły związek miedzy zadziwiająco niskim poziomem zachorowań na hormono -zależne nowotwory i choroby naczyniowe u kobiet a wysokim spożyciem fitohormonów zawartych w narodowym pożywieniu (m.in. w diecie Japończyków) bogatym w zielone rośliny i flawonoidy. Fitohormony zawarte w często jedzonej soi i roślinie Centella asiatica zawierają substancję bardzo podobną (pod względem działania i budowy) do estradiolu i tomoxifenu. Dzięki temu zależnie od tkanki na którą działają zachowują się jak żeńskie estrogeny lub ich antagoniści. Fitoestrogeny, poza oddziaływaniem na receptory swoiste dla estradiolu żeńskiego, mają bardzo silne właściwości przeciwutleniające. Odkrycia te zapoczątkowały karierę fitoestrogenów w kosmetologii.

Kremy z fitohormonami
Soja, bezpieczny suplement

Pełna oferta produktów na stronie sklepu bio-med®do sklepu