FolCare - płyn przeciwko wypadaniu włosów


produkty Melora Derm

FolCare - płyn przeciwko wypadaniu włosów


Skład:

Skład płynu: Woda, Alkohol 15%, Glikozaminoglikany, DNA, Glikoproteiny, Żelatyna 15%, Aminokwasy jedwabiu 2%, Serycyna 2%, Hydrolizowane proteiny kukurydzy 2%, Kwas sorbowy 2%, Metyloparaben 1,4%, Panthenol 1%, Papryka owocowa 1%, Chinowiec czerwonosoki 1%, Miłorząb dwuklapowy (japoński) 1%, Kwas nikotynowy 1%, Ksylitol 1%, Sodium gluceth 1%, Pirydoksyna 0,5%, Propylparaben 0,4%, Proso zwyczajne 0,2%, Biotyna 0,03%, Wodorotlenek sodu 0,7; kompozycja zapachowa 0,05
Skład kapsuły g/kg: Mannitol 955,20; Inozytol 20,0; Beta-karoten 10,00; Kwas moczowy 5,0; Lizyna 4,0; Glutation 3,0; Metyloparaben 1,0; Karboksymetylocysteina 0,50; Gamma-oryzanol 0,50; Askorbinian sodu 0,30; Octan tokoferolu (vit.E)0,20; Metionina 0,20; Sosna śródziemnomorska 0,10

Opis głównych składników płynu przeciwko wypadaniu włosów:

 • Glikozaminoglikany, nazywane także mukopolisacharydami, są podstawowymi składnikami tkanki łącznej człowieka. Wiemy dzisiaj, że glikozaminoglikany znajdują się w mieszku włosa znajdującego się w fazie wzrostu, nie ma ich tam natomiast wtedy, gdy rozpoczyna się proces wypadania. Jest więc zrozumiałe, że glikozaminoglikany, poprzez pobudzający i stymulujący wpływ na macierz kontrolują wzrost włosów i mogą zapobiegać ich wypadaniu. Główne zadanie glikozaminoglikanów polega na kontrolowaniu prawidłowego przekazywania składników odżywczych pomiędzy krwią a komórką. Jest potwierdzonym faktem, że glikozaminoglikany doprowadzają do macierzy składniki odżywcze, poprawiają metabolizm i mają dodatni wpływ na wzrost włosów. Przywracają prawidłową harmonię poszczególnych faz wzrostu włosów, przede wszystkim wydłużając anagen ( fazę wzrostu). Włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej odporne.
 • Specjalny kompleks przeciwdziałający wolnym rodnikom zapewnia skuteczną ochronę przed powstawaniem najbardziej aktywnych form wolnych rodników, tym samym nie dopuszczając do żadnych uszkodzeń, które te superaktywne, niszczące cząstki mogą spowodować we włosach.
 • Miłorząb ( Ginkgo Biloba) ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, wpływa dodatnio na czynność włośniczek odżywiających macierz włosa i kontroluje proces odżywienia włosa.
 • ADN współnie z glikozaminoglikanami wydłuża fazę anagenu (wzrostu) włosów i zapobiega szybkiemu obumieraniu macierzy. ADN jest "paliwem" procesów metabolicznych, dzięki czemu stymuluje podziały w mieszku włosowym.
 • Witamina B6 i B8 stymulują procesy odżywcze, regenerują brodawkę i macierz włosa.
Opis:

FolCare płyn przeciwko wypadaniu włosów jest specjalną kuracją zapobiegająca łysieniu, szybko ograniczającą wypadanie włosów, stymulującą i regenerującą sam mieszek włosa, przeciwdziałającą starzeniu się włosów.

Właściwości:
 • zapobiega i kontroluje wypadanie włosów
 • wydłuża fazę wzrostu
 • wzmacnia odporność
 • eliminuje toksyczny wpływ wolnych rodników
 • wpływa dodatnio na odżywienie
 • działa przeciwłupieżowo i hamuje łojotok (jeżeli jest problemem)
 • zwiększa gęstość włosów, poprawia ich kondycję i wygląd

Sposób stosowania:
Płyn powinien być stosowany od momentu pierwszych objawów wypadania włosów. Aby osiągnąć dobre efekty niezbędne jest regularne przeprowadzenie kuracji.
Zahamowanie wypadania włosów.
Stosować 3 razy w tygodniu, co drugi dzień. Płyn stosuje się na noc, należy go wetrzeć w skórę głowy, dla lepszego wchłaniania delikatnie masując. Rano głowę należy umyć. Kuracja powinna trwać 6- 8 tygodni.
Podtrzymanie efektów
Płyn stosuje się raz- dwa razy tygodniowo, wykonując te same czynności.
Wzmocnienie włosów i zapobieganie łysieniu
Płyn stosuje się dwa razy w tygodniu, procedura jak wyżej Kurację należy powtarzać dwa razy w roku, najlepiej jesienią i wiosną .

Ważne:
 • Podczas kuracji wskazane jest stosowanie szamponu FolCare przeciwko wypadaniu włosów
 • Po pierwszych aplikacjach Płynu możliwe jest stwierdzenie obecności wypadających włosach bezpośrednio po masażu. Spowodowane jest to wypadaniem włosów telogenowych (będących w fazie obumierania i wypadania) i włosów, które znajdowały się w fazie katagenu (okres przebudowy, inwolucji mieszka. Faza przejściowa między wzrostem a wypadaniem włosów- trwa 2-3 tyg.).
 • Po aplikacji zawartości ampułki może wystąpić uczucie pieczenia, rumienia skóry, odczuwalnego "pulsowania krwi" w naczynkach krwionośnych. Zjawisko to mija samoistnie i związane jest z wysoką zawartością wyciągu z miłorzębu japońskiego (rozszerza naczynia krwionośne - ułatwiając przenikanie aktywnych substancji do macierzy). W przypadku pogłębiającego się dyskomfortu -spłukać produkt z włosów pod bieżącą wodą.

Rady:
Unikać kontaktu z oczami, nie stosować na skórę podrażnioną, nie stosować przez dwa dni po koloryzacji i trwałej ondulacji, unikać stosowania lakieru do włosów.

Uwaga:
Płyn przeciwko wypadaniu włosów FolCare jest produktem dwuskładnikowym- aktywne substancje znajdują się w specjalnie opracowanym "korku". Przed użyciem prosimy zapoznać się z instrukcją przygotowania środka do użycia. Zawartość jednej ampułki powinna być zużyta jednorazowo.

Przyczyny wypadania włosów:
Czynniki genetyczne i wrodzone, czynniki hormonalne, łojotok, choroby skóry, infekcje, wolne rodniki, toksyny, stresy fizyczne ( wyczerpanie) i psychiczne, ciąża, leki, częste stosowanie agresywnych szamponów powodujących reaktywny łojotok, niewłaściwe stosowanie bardzo agresywnych preparatów pielęgnacyjnych - farb, płynów do ondulacji itp., zanieczyszczenia środowiska, chemiczne i fizyczne, złe odżywianie, niezrównoważona dieta, stosowanie twardej wody.

Producent :
MELORA DERM
Atest PZH NR HŻ/02433/00