FOTOODMŁADZANIEZABIEG LASEROWY

System laserowy ENERGIST przeznaczony jest do zabiegów na twarzy, szyi oraz torsie. Zabiegi skutkują poprawą wyglądu oraz redukcją widocznych efektów starzenia. Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera ENERGIST to między innymi:

 • Redukcja zaczerwienień
 • Redukcja efektów oddziaływania promieni słonecznych, redukcja drobnych zmarszczek, piegów oraz nieregularnej pigmentacji
 • Wygładzanie skóry poprzez redukcję rozmiarów porów
 • Leczenie pajączków oraz symptomów rosacei
 • Zabiegi po wykonaniu peelingu chemicznego lub mikrodermabrazji mające na celu poprawę wyników

Wprowadzenie laserowego odmładzania

Koncepcja odnowy postarzałej oraz uszkodzonej przez słońce skóry jest obecnie w centrum zainteresowania. Wyrażenie Rejuvenation (Odnowa Skóry odnosi się do wszystkich zabiegów poprawiających teksturę i wygląd skóry, natomiast fotoodnowa oznacza osiągnięcie podobnych celów wykorzystując terapię opartą na świetle.

Dostępne obecnie zabiegi odnowy skóry to między innymi:

 • Leki kosmetyczne: nawilżają skórę oraz wywołują drobne zmiany powierzchniowe
 • Dermabrazja: warstwy skóry są dosłownie "ścierane"
 • Peeling chemiczny: roztwór kwasowy wypala warstwy skóry
 • Lasery NON ABLATIVE: możliwe dobre wyniki, nie można wykonywać zabiegów na wszystkich częściach ciała..
 • Laserowe RESURFACING: najlepsze wyniki, lecz obarczone poważnymi skutkami ubocznymi.

Stymulacja kolagenowa

Zmarszczki i starzenie się skóry są spowodowane zmniejszoną ilością i zmianami kolagenu znajdującego się w skórze. Kolagen jest wytwarzany przez organizm w odpowiedzi na uszkodzenia lub interwencje chirurgiczna. Laser ENERGIST działa poprzez selektywne pobudzanie struktur skóry energią świetlną w wyniku, której dochodzi do produkcji kolegenu.

LECZENIE USZKODZEŃ SŁONECZNYCH - FOTOODMŁADZANIE

Leczenie uszkodzeń skóry powstałych w wyniku oddziaływania słońca składa się z leczenia pigmentacji i pajączków (pęknięte naczynka, plamki wątrobowe, nieregularna pigmentacja) oraz redukcję drobnych linii i zmarszczek. Ekspozycja na światło UV niszczy komórki skóry spowalniając powstawanie nowej skóry oraz produkcję kolagenu. Energia świetlna fali do 585nm stymuluje fibroblasty, które zwiększają produkcję kolagenu. Zwiększenie przepływu krwi przez obszar zabiegowy również doprowadza świeżą dostawę tlenu oraz substancji odżywczych do komórek, co wspomaga wydalanie odpadów. Poprzez traumę naskórka oraz skóry właściwej skóra zostanie zachęcona do wejścia w tryb "naprawy" co zredukuje drobne linie oraz zmarszczki.

SKUTKI DZIAŁANIA PROMIENI SŁONECZNYCH.

Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych, w szczególności światła w zakresie UV, narażona jest na zmiany naskórka oraz skóry właściwej. Taka skóra charakteryzuje się cienką warstwą naskórka oraz skóry właściwej, szorstką fakturą skóry, zmarszczkami, teleangiektazją oraz przebarwieniami. Ogólny wygląd skóry uszkodzonej przez działania promieni UV związany jest z uszkodzeniami komponentów strukturalnych takich jak włókna kolagenu i elastyny. Wygląd jest również wynikiem czynników genetycznych, chorób takich jak rosacea oraz ogólną utratą elastyczności skóry wynikającej z upływu czasu. Coraz więcej ludzi wystawionych jest na wzmożone działanie promieni słonecznych, co w połączeniu z dziurami w powłoce ozonowej oraz innymi czynnikami skutkuje widocznymi oznakami starzenia, uszkodzeniami oraz chorobami widocznymi u coraz młodszych osób. Dwudziesto lub trzydziestolatki cierpią na słoneczną elastosis , teleangiektazję, przebarwienia posłoneczne.

Leczenie uszkodzonej skóry laserem ENERGIST to nie tylko kwestia pozbycia się zmarszczek, co dałoby ograniczone efekty w jednym tylko aspekcie. Leczenie obejmuje więc każdy z różnych komponentów uszkodzonej skóry, dzięki czemu osiąga się bardziej widoczne i zauważalne rezultaty.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się przeprowadzania zabiegów na klientach, u których stwierdzono:

 • Ciążę
 • Padaczkę
 • Historię światłoczułych wysypek
 • Świeżą opaleniznę
 • Leczenie środkami wobec, których istnieją przeciwwskazania

Cennik zabiegów laserem ENERGIST Powrót