Glycolic Acid Masque 10%


Mene Moy System

Glycolic Acid Masque 10%


Glycolic Acid Masque 10% - jest to formuła na bazie kwasu glikolowego 10% połączonego z ekstraktem z rumianku, olejami z prymuli, orchidei i hydrolizatem kolastyny.
Dzięki takiemu składowi maska nie powoduje podrażnienia i nadmiernego uczucia pieczenia. Przeznaczona do użytku profesjonalnego i domowego. Zalecana do cery tłustej ze skłonnością do trądziku, zarówno do młodzieńczego jak i preparat wspomagający przy zabiegu fotostarzenia i przebarwieniach naskórka. Może zastąpić peelingi chemiczne u pacjentów o cerze wrażliwej.

Wskazania:
  • skóra wrażliwa,
  • skóra mieszana,
  • skóra tłusta z trądzikiem,
  • trądzik młodzieńczy,
  • nieregularne przebarwienia,
  • rozszerzone pory,
  • nadmiar łoju skórnego,
  • testy uczuleniowe skóry,
  • fotostarzenie, anti-aging.

Częstotliwość zabiegów co 5-10 dni maksymalnie do 12 zabiegów.
Średnia wydajność zestawu 15-20 zabiegów Skóra z trądzikiem młodzieńczym

przed stosowaniem maski 25% AHA> leczenie z użyciem maski 25% AHA 90 dni po leczeniu

PROCEDURA STOSOWANIA

Domowe
przygotowanie skóry
Dla skóry wrażliwej Zaleca się stosowanie produktów zawierające kwas glikolowy 8% na 7 dni przed zabiegiem. W ten sposób uzyskuje się przedwstępne delikatne złuszczanie, które powinno wyrównać pH skóry do normalnych fizjologicznych wartości i dać możliwość pierwszej oceny toleranji skóry na kwas glikolowy.
UWAGA! Na 2-3 dni przed peelingiem nie należy używać wosków depilacyjnych, elektrycznych urządzeń do depilacji lub innych ścierających czy podrażniających substancji. Zaleca się szczególną ostrożność w przypadku opryszczki.
I FAZA
- przygotowanie
Nałożyć Pre-peeling Clanser 20% AHA na suchą skórę, delikatnie masować aż do momentu spienienia. Kwas glikolowy 20% o pH 4.00 równomiernie oczyszcza, usuwa tłuszcz, martwe komórki i łój skóry. W celu zwiększenia działania peelingu, pozostawić preparat na dłużej zanim zostanie zmyty wodą. Jeżeli skóra nie została wystarczająco dobrze oczyszczona powtórzyć czynność.
II FAZA
- Maska Glikolowa 25%
Nałożyć cienką warstwę Glycolic Acid Masque 10% ( rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpornych (nos, czoło) - tu można można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić na 2-5 minut do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i bardzo delikatnie osuszyć skórę
III FAZA
- Zwiększanie efektywności
W celu zwiększenia efektywności maski, należy zastosować preparaty liposomowe zawierające kwas glikolowy 30%. Można nakładać niewielkie ilości Enhanced Cream 15% AHA na miejsca gdzie nie wystąpił rumień. W zależności od tolerancji na uczucie pieczenia czy intensywności rumienia, istnieje możliwość usunięcia Adwanced Cream zmywając go wodą.
Domowa
kuracja po zabiegu
Po zabiegu nakładać 2-3 razy dziennie przez 3-4 dni Stand By C Cream, 48 godz. po zabiegu można stosowac Revitalizing Gel, inne z AHA 8-15% przy tłustej skórze lub Lighttening Gel, preparaty z hydrochinonem, kwasem kojowym przy przebarwieniach. Zaleca się również stosowanie filtrów przeciwsłonecznych Facial C Sunblack 30 SPF