HYDROCHINON


HYDROCHINON

Hydrochinon  jako środek usuwający przebarwienia znany jest od 1961 r, aczkolwiek odkrycie jego wybielających właściwości w odniesieniu do włosów nastąpiło już w 1936r. Odbarwiające działanie hydrochinonu nie polega na zmniejszeniu liczby melanocytów (komórek produkujących melaninę, odpowiedzialną między innymi za przebarwienia), lecz na hamowaniu, zachodzących z udziałem tyrozynazy wczesnych reakcji enzymatycznych, które prowadzą do produkcji melaniny.
Nie powoduje, więc odbarwienia już istniejącej melaniny, a zatem efekty jego działania można zaobserwować dopiero po kilku miesiącach systematycznego stosowania.

Skuteczność preparatów z hydrochinonem w usuwaniu lub rozjaśnianiu plam soczewicowatych, piegów, ostudy, przebarwień pozapamych, udowodniona jest na podstawie 30-letnich doświadczeń, a stężenie 2% wydaje się być wystarczające w większości przypadków. Niepożądane objawy uboczne zależne są od stężenia. Polegają one przede wszystkim na objawach drażniących. Reakcje alergiczne występują rzadko, przy czym preparaty 2% nie wykazują właściwości alergizujących, nie powodują również odbarwienia zdrowej skóry.

Hydrochinon jest wymieniony na liście przepisów federalnych USA, jako pośredni dodatek do żywności. Aplikowany na skórę jest całkowicie bezpieczną substancją, jeśli chodzi o działanie ogólnoustrojowe. Przez skórę penetruje bardzo słabo, nie działa teratogennie ani kancerogennie. Połączenie hydrochinonu z kwasem glikolowym, powoduje silniejsze jego działanie nawet w mniejszej koncentracji. Efektywność hydrochininu wzrasta w przypadku zastosowania go po peelingu kwasem glikołowym.
NeoStrata® - opatentowała połączenie : AHA, UVA,UVB i hydrochinonu - w jednym produkcje!. Takie połączenie jest najbardziej efektywne w terapii przebarwień skórnych.

Preparaty z hydrochinonem:

NeoStrata® NeoCeuticals TM - żel rozjaśniający  zawiera jako czynnik rozjaśniający 2% hydrochinonu. Zawiera również kwas 10% kwasu glikolowego naturalnego alfa-hydroksykwasu o właściwościach złuszczających przebarwione kornecyty, nawilżających i odżywczych. Kwas glikolowy ułatwia penetrację i działa synergistycznie z hydrychinonem i innymi substancjami, potęgując działanie. Dzięki specjalnemu systemowi ochronnemu dla hydrychinonu uzyskano preparat o silnym i stabilnym działaniu.
Opak. 30g. Skład i opis: dalej   zamówienia


NeoStrata® NeoCeuticals TM Bionic krem rozjaśniający - zawiera jako czynnik rozjaśniający 2% hydrochinonu, 5% glikonolaktonu, 5% kwasu laktobionowego naturalnego, niedrażniącego polihydroksykwasu o właściwościach nawilżających, odżywczych i przeciwutleniających, mineralny filtr ochronny przed promieniowaniem UVA i UVB.
Opak. 30g. Skład i opis: dalej   zamówienia
NeoStrata® HQ Żel rozjaśniający - opis: 2% hydrochinonu, 3% kwasu kojowego, 5% kwasu laktobionowego, 5% glukonolaktonu, 1% kwasu cytrynowego. Żel o najwyższej sile działania i najmniejszych właściwościach drażniących. Dla alergików w terapii przebarwień skórnych, mieszanych i naskórkowych.
opak. 30g. dalej   zamówienia
Filorga Laboratoires Krem Depigmentacyjny
Nagroda za innowację 2002 rok (Francja)

Krem o działaniu rosjaśniającym, działa skutecznie na przebarwienia i zaburzenia pigmentacji. Został opracowany na bazie aktywnych cząsteczek roślinnych. Zawiera kwas kojowy o silnym działaniu depigmentacyjnym, ekstrakt z mącznicy lekarskiej (glukozyd hydrochinonu) rozjaśniający cerę oraz ekstrakt z morwy białej, który działa przeciwzapalnie. Ponadto krem wzbogacono o witaminę E i masłem Karite o działaniu zmiękczającym.
Stosowanie: 2 razy dziennie przez 5 tygodni, również jako kontynuacja efektów peelingu.
Opak. 50 ml,   zamówienia

  • więcej produktów z kategorii przebarwienia

  • przebarwienia skóry - problem medyczny czy kosmetyczny.