Kwas kojowy


Kwas kojowy

Kwas kojowy - środek stosowany w produktach do usuwania przebarwień skóry. Jest zblizony pod względem właściwości chemicznych do hydrochinonu. Podobnie jak hydrochinon blokuje aktywność tyrozynazy. Związek ten jest uzyskiwany z grzybów gatunku Aspergillus rosnących w Japonii na ziarnach kukurydzy.
W Japonii kwas kojowy stosowany jest od 1988r. w preparatach jako składnik rozjaśniający. W USA jest składnikiem roztworów wykorzystywanych w peelingach oraz środkach rozjaśniających skórę.
Kwas kojowy obok własności depigmentacyjnych wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Preparaty zawierające ten składnik nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale działają również przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Związek ten najczęściej stosowany jest w stężeniach od 3 do 6%. Kosmetyki najnowszej generacji do błyskawicznego redukowania przebarwień z reguły zawierają go w swoim składzie.
Kwas kojowy - jest substancją o udowodnionych klinicznie właściwościach odbarwiających.

Preparaty z kwasem kojowym:

NeoStrata® HQ Żel - opis: 2% hydrochinonu, 3% kwasu kojowego, 5% kwasu laktobionowego, 5% glukonolaktonu, 1% kwasu cytrynowego. Żel o najwyższej sile działania i najmniejszych właściwościach drażniących. Dla alergików w terapii przebarwień skórnych, mieszanych i naskórkowych. - opak. 30g.
NeoStrata® żel depigmentacyjny (bez hydrochinonu) - opis: 2% kwasu kojowego, 4,5% kwasu glikolowego, 5% glukonolaktonu, 1% kwasu cytrynowego oraz opatentowany przez NeoStrata system rozjasniający. Specjalna formuła preparatu sprawia, iż jest on polecany dla osób z nietolerancją hydrochinonu. Przebarwienia naskórkowe, pozapalne, melasma. - opak. 40g.
Filorga Laboratoires Krem Depigmentacyjny - Krem o działaniu rosjaśniającym i depigmentacyjnym, działa skutecznie na przebarwienia i zaburzenia pigmentacji. Został opracowany na bazie aktywnych cząsteczek roślinnych. Zawiera: kwas kojowy (silne działanie depigmentacyjnne, redukcja syntezy melaniny), ekstrakt z mącznicy lekarskiej (glukozyd hydrochinonu, rozjaśnia cerę, hamuje aktywność tyrozynazy), ekstrakt z morwy białej (działa przeciwzapalnie i hamuje tyrozynozę). Ponadto krem wzbogacono o witaminę E (działanie regeneracyjne i przeciwrodnikowe), masłem Karite i olejek migdałowy (działaniu zmiękczającym, kojące i łagodzące).
Stosowanie: Testy kliniczne wykazują 75% bardzo dobrych i dobrych rezultatów po stosowaniu 2 razy dziennie przez 5 tygodni. Działanie kremu widoczne jest już od pierwszego tygodnia. Nie wywołuje podrażnień. Zalecany również jako kontynuacja efektów peelingu.
Aktywne składniki: 3% Mącznica Lekarska, 3% Morw biała, 0,5% kwas kojowy, 0,5% wit.E.
Opak. 50 ml.
Filorga Laboratoires Płyn oczyszczający przywraca pH skóry, oczyszcza naskórek usuwając łój i złuszcza komórki. Zwiększa skuteczność i optymalizuje działanie kremu/żelu rozjaśniającego.
Roztwór o pH 4,5 zawiera substancje oczyszczające i łagodzące (lipoaminokwasy, ekstrakt z rumianku, kwas glicyryzynowy), a także substancje złuszczające, nawilżające i odbarwiające (5% kwas glikolowy 1% kwas kojowy).
Stosowanie: nałożyć na sucha skórę i pozostawić, aby zainicjował działanie kwasu glikolowego i kojowego. Po wchłonięciu zastosować krem lub żel rozjaśniający.
Aktywne składniki: 5% kwas glikolowy, 1% kwas kojowy, 1% lipoaminokwas, 1% ekstrakt z rumianku, 1% ekstrakt z oczaru, 0,1% kwas glicyryzynowy.
Opak. 100 ml.