LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIATrwałe usuwanie owłosienia laserem medycznym Energist UltraPlus

System Energist UltraPlus posiada możliwość efektywnej i permanentnej redukcji owłosienia poprzez wykorzystanie techniki "Selective Photothermolysis" lub też prościej sprawę ujmując, wybiórcze ogrzanie poprzez pochłanianie światła.

Budowa i fizjologia wzrostu włosa


Zasada działania lasera medycznego Energist UltraPlus TM

Laserowe usuwanie owłosienia to selektywna fototermoliza lub prościej, wybiórcze ogrzanie poprzez absorpcję światła. Dostarczone światło jest pochłaniane przez melaninę, chromofor decydujący o kolorze włosa i stopniu ogrzania włosa podczas zabiegu. Ciepło jest dostarczane w procesie przewodzenia do przyległych komórek, zawartych w m.in. torebce włosowej. Dostarczone światło o wystarczającej intensywności i wybiórczej długości fali (kolor) jest stosowane na powierzchnię skóry skutkując wzrostem temperatury wystarczającej dla zniszczenia okolicznych komórek. Zniszczenie komórek uniemożliwia torebce włosowej dalszą produkcję i wzrost włosów. Optymalne rezultaty są otrzymywane w przypadku znacznie ciemniejszych włosów na tle jaśniejszej skóry. W przypadku włosów blond i ciemnej skóry, depilacja jest najtrudniejsza.

Efekt melaniny w skórze

Melanina zawarta w skórze również działa jak pochłaniacz dostarczanego światła. Oznacza to, że podczas zabiegu obszar wokół torebki włosa zostanie ogrzany. Ogrzanie tego obszaru powinno zostać zminimalizowane, szczególnie w przypadku ciemniejszej skóry. Można mówić o dwóch niesprzyjających czynnikach podczas zabiegów u pacjentów ze znaczną ilością melaniny w skórze (skóra ciemna). Pierwszy z nich dotyczy redukcji ustawień energii dla zredukowania niepożądanego ogrzania skóry zmniejszając jednocześnie efekt zabiegu i drugi związany jest z melaniną w skórze, która pochłaniając światło będzie ograniczała przedostawanie się energii do niższych części trzonu włosa. Pacjenci z ciemniejszą skórą mogą być poddani zabiegowi, aczkolwiek pozytywny efekt jest możliwy do osiągnięcia jedynie w przypadku włosów ciemniejszych od skóry. Klienci z opalenizną nie powinni być poddawani zabiegowi do momentu aż opalenizna zniknie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

  • Ciąża
  • Epilepsja
  • Wcześniejsza skłonność do światło uczuleń
  • Opalenizna
  • Leki rozrzedzające krew

Wymagana liczba zabiegów

Zazwyczaj od czterech do sześciu zabiegów jest wymaganych, zależy to jednak od obszaru poddanego zabiegowi. Celem każdego zabiegu jest stopniowe zredukowanie liczby włosów do stanu akceptowalnego przez pacjenta. Liczba zabiegów może wzrosnąć w sytuacji poddania zabiegowi ciemniejszej skóry lub jaśniejszych włosów, ponieważ procent usuniętych włosów w trakcie zabiegu będzie zredukowany w tych okolicznościach.

Okres pomiędzy efektywnymi zabiegami

Na podstawie cyklicznej natury wzrostu włosa, liczba zabiegów zależy od liczby włosów znajdujących się w pierwszej fazie wzrostu. Jedynie w fazie wzrostu przy obecności włosa w skórze, mieszek włosowy może zostać skutecznie poddany zabiegowi. Zaleca się aby każdy zabieg był wykonywany zaraz po wyrośnięciu kolejnych włosów. Czas ten jednak zależy od miejsca na ciele i indywidualnych cech pacjenta. Dla przykładu włosy na górnej wardze wrastają w ciągu około 6 tygodni, podczas gdy na nogach trwa to około 24 tygodnie. Nie ma więc konieczności aby klient został poddany powtórnemu zabiegowi w ciągu 8 tygodni od pierwszego zabiegu. Z uwagi na indywidualne skłonności pacjentów do wzrostu włosów, właściwa obserwacja tego procesu zależy od pacjenta (kolejny zabieg po pojawieniu się włosów na powierzchni skóry).

Postępowanie po zabiegu

  • nie stosować kosmetyków do makijażu, mydła perfumowanego i podobnych kosmetyków przez około 24 godziny po zabiegu. Stosować tylko produkty do skóry wrażliwej
  • unikać opalania na słońcu lub w solarium cztery tygodnie przed zabiegiem i ok.7 dni po zabiegu
  • nie brać zbyt ciepłych kąpieli w wannie czy pod prysznicem, nie korzystać z sauny i publicznych basenów przez 24 godziny po zabiegu
  • nie nakładać obcisłych ubrań na ciało poddane zabiegowi (w tym wysokie buty czy legginsy)
  • unikać intensywnych ćwiczeń zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz przez 24 godziny

Czego oczekiwać po zabiegach

Zaraz po zabiegu może występować zaczerwienienie na skórze poddanej zabiegowi, szczególnie wokół trzonka włosa. Efekt ten zniknie jednak po kilku minutach/godzinach.

Zdjęcia przed i po


Cennik zabiegów laserem ENERGIST Powrót