NeoStrata® Bionic Serum


NeoStrata®Bionic Serum
NeoStrata® Bionic serum PHA 10%

Skład i opis produktu:

Skład:
  • Kwas laktobionowy 10,00% - (kwas polihydroksylowy)- wiąże i zatrzymuje wodę w naskórku, wygładza i zmiękcza naskórek,właściwości antyoksydacyjne, wpływa na regulację odnowy komórkowej.
  • Witamina A
  • Witamina E
  • Witamina C


Opis:

NeoStrata® Bionic serum PHA 10% - do twarzy to profesjonalny preparat, w którego skład wchodzą 10% kwas laktobionowy i kompleks witamin A, C i E. To unikalne połączenie substancji silnie nawadniającej (kwas laktobionowy) i naturalnych antyutleniaczy (witaminy) znalazło szczególne zastosowanie w terapii anty-aging. Poprzez maksymalne nawodnienie skóra odzyskuje naturalny bilans wodny, staje się gładka, poprawia się jej koloryt i faktura a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Witaminy, dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym, stanowią skuteczną ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem promieni UV, zapobiegają uszkodzeniu włókien kolagenu, tworzeniu się teleangiektazji (rozszerzone naczynka), redukują przebarwienia. Długotrwałe stosowanie preparatu zapobiega powstawaniu zmarszczek i powoduje, że skóra nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu.

Wskazania:
Preparat ma szczególne zastosowanie w zapobieganiu starzenia się skóry (anty-aging). Polecany do skóry bardzo suchej, z oznakami starzenia (utrata elastyczności, zmarszczki, rozszerzone naczynka, rozjaśnienia przebarwień). Ma działanie ochronne w posłonecznych uszkodzeniach skóry, ponieważ zmniejsza jej wrażliwość na działanie promieni UV.
Badania naukowe dowodzą znaczącej skuteczności preparatu Bionic serum do twarzy w terapii anty-aging, polegającej na zmniejszeniu liczby i głębokości drobnych zmarszczek. Zalecany również do pielęgnacji skóry po zabiegach: peeling, mikrodermabrazja, nieinwazyjne zabiegi laserowe, fototerapia, radioterapia dzięki właściwościom stymulującym syntezę kolagenu. Bionic Serum do twarzy może być stosowany w połączeniu z innymi preparatami nawilżającymi i ochronnymi zawierającymi filtry UV.

Sposób użycia::

Stosować na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy raz lub dwa razy dziennie. Polecane jest łączenie z innymi preparatami nawilżającymi i ochronnymi przed promieniami UV firmy NeoStrata.

Uwagi:

Preparat nie zawiera substancji zapachowych, nie ma działania zamykającego ujścia gruczołów łojowych (zaskórnikotwórczego), nie podrażnia, testowany dermatologicznie.


Kwas laktobionowy jest otrzymywany z naturalnie występującej laktozy. Ze wzglądu na swoją budowę chemiczną (połączenie glukonolaktonu z cukrem galaktozą) należy do grupy polihydroksykwasów.
Kwas laktobionowy charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, zwalcza wolne rodniki. Hamuje działanie enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka tzw. metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Wzmacnia mechanizmy naprawcze (poprzez pobudzenie syntezy kolagenu), stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV.
Kwas laktobionowy ma unikalną właściwość wiązania wody i tworzenia na powierzchni skóry żelowego "filmu", który powoduje, że skóra staje się gładka i miękka, co wzmacnia ochronną barierę naskórkową. Podobnie jak inne hydroksykwasy ma właściwości złuszczające (może mieć zastosowanie w leczeniu rybiej łuski blaszkowatej).
Kwas laktobionowy pozbawiony jest właściwości drażniących, może więc być stosowany do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej.
Kwas laktobionowy ma istotne właściwości w miejscowym leczeniu teleangiektazji (rozszerzone naczynka krwionośne) i trądziku różowatego.
Badania kliniczne potwierdzają całkowitą remisję lub znaczną redukcję teleangiektazji i zmniejszenie lub całkowite usunięcie stanu zapalnego skóry przy miejscowym stosowaniu 4% kwasu laktobinowego raz dziennie przez okres 6 tygodni.

Producent
NeoStrata® Campany Inc.
USA, NO 08540