NeoStrata®Renewal


NeoStrata®Renewal
Odmładzający krem leczniczo-pielęgnacyjny

Szczegółowy opis produktu, informacje o retinolu, wynik badania skuteczności:

Skład:
 • Glukonolakton PHA 12,00% - substancja nawilżająca, antyoksydant
 • Pre-retinol 1% - lek przeciwdziałający starzeniu się skóry
 • Witamina E 1% - antyoksydant
 • Glikol propylenowy 5% - nawilża, regeneruje, oczyszcza skórę
 • Oleje z kiełków zbóż 4% - bogate w wit. F, E, karoten, lecytynę
 • Palmintynian izopropylu 3.5% - nawilża, odtwarza płaszcz wodno-lipidowy
 • Hydroksystearynian ortylu 3,5% - emolient, substancja kondycjonująca skórę
 • Arginina 2% - aminokwas, substancja odżywcza, regulator pH
 • Dimetikon 2% - kondycjonuje i chroni skórę, tworząc na jej powierzchni "film"
 • Stearynian glicerylu 1,75% - środek powierzchniowo czynny
 • Glicyna 0,5% - regulator pH

Opis:

Renewal NeoStraty® - przeciwzmarszczkowy krem oparty jest na unikatowym połączeniu dwóch nowoczesnych, bardzo silnie działających składników leczniczych: Glukonolakton (PHA) i pre-retinolu.
Dzięki dodatkowej zawartości witaminy E, aminokwasów i wysokowartościowych olei roślinnych stosowanie kremu umożliwia pełne efekty pielęgnacyjne : nawilżanie, ochronę, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz przeciwdziałanie starzeniu się skóry.
Niezwykle ciekawa formuła kremu Renewal, oraz przeciwpodrażnieniowe i przeciwzapalne właściwości glukonolaktonu, umożliwiają stosowanie kremu przez osoby ze skórą bardzo wrażliwą, alergiczną, płytko unaczynioną, skłonną do teleangiektazji (rozszerzonych naczynek krwionośnych), które nie mogą stosować aktywnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, jako zbyt drażniących.
Zawarty w kremie Renewal+ acetat retinolu 1% jest jednym z retinoidów, przekształcających się (hydrolizujących) w naskórku w czysty Retinol - witaminę A.

Retinol warunkuje prawidłowy wzrost i różnicowanie się komórek nabłonkowych, normalizuje proces dojrzewania komórek naskórka i przyspiesza proces rogowacenia. W naskórku dochodzi do spłycenia warstwy zrogowaciałej i pogrubienia warstw żywych. Ze względu na obserwowane zjawisko zmniejszania się odsetek komórek nieprawidłowych w naskórku, w wyniku stosowania kremów zawierających kwas witaminy A lub retinolu, kremy te poleca się osobom starszym, ze skórą z zaznaczonymi cechami photoagig`u i z podwyższonym ryzykiem skórnej kancerogenezy (rozwoju nowotworów).

Retinoidy rozjaśniają plamy hiperpigmentacyjne, w związku, z czym nadają się do pielęgnacji skóry z przebarwieniami słonecznymi i hormonalnymi. Mechanizm ich działania rozjaśniającego polega zarówno na przyspieszaniu złuszczania jak i bezpośrednim wpływie na nieprawidłowe, pobudzenie melanosomy, które pod wpływem retinolu zmniejszają się i zawierają mniej barwnika. Najbardziej korzystne zmiany związane z przeciwzmarszczkowym działaniem retinoidów polega na zjawiskach zachodzących w skórze właściwej. Dochodzi do nowotworzeni kolagenu, zarówno włókien typu VII wzmacniających strefę przylegania skórno-naskórkowego, jak i kolagenu I stanowiącego główne włókno podporowe skóry (reakcje te są widoczne po około 10 miesiącach stosowania).

Retinoidy wpływają także na odnowienie włókien elastycznych, co w przypadku skóry starzejącej się jest bardzo istotne - przyczyniają się do powstawania nowych naczyń krwionośnych w skórze, decydujących o prawidłowym odżywianiu i dotlenianiu tkanki łącznej i naskórka.

Glukonolakton natomiast jest ważnym czynnikiem odżywczym w procesie odnowy komórki i naturalnym antyoksydantem skutecznie zwalczającym wolne rodniki oraz wzmacniającym mechanizmy naprawcze, obronne i ochronne skóry przed skutkami promieniowania ultrafioletowego i zanieczyszczeniami środowiska. Jest substancją silnie nawilżającą, pomagającą utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry. Przyspiesza regenerację komórkową, reguluje metabolizm, ujędrnia i wygładza skórę, poprawia jej fakturę. Polecany jest jako składnik kremów i preparatów pielęgnacyjnych dla pacjentów ze skórą nadwrażliwą (skłonną do alergii), nadmiernie odwodnioną, ze zmianami o charakterze trądzika różowatego, łojotoku i zapaleniem atopowym skóry oraz w przypadku wyprysku różnego pochodzenia.
Glukonolakton posiada istotne właściwości przeciwzapalne, wzmacnia odporność skóry na zewnętrzne czynniki drażniące, poprawia właściwości płaszcza ochronnego, zmniejsza TEWL. (przeznaskórkową utratę wody), poprawia nawilżenie skóry i redukuje podrażnienia wynikające z uszkodzenia naskórka i odwodnienia .

Wskazania:

Renewal+ polecany jest zarówno do skóry młodej, przetłuszczającej się, trądzikowej jak i dojrzałej, skóry z przebarwieniami oraz innymi cechami starzenia się słonecznego (zmarszczki, wiotkość, utrata kolorytu i elastyczności, zaburzenia rogowacenia); dla osób z bardzo wrażliwą, skłonną do alergii skórą, źle znoszącą "tradycyjne" retinoidy i/lub inne aktywne substancje odmładzające.
Może być polecany jako leczniczy krem rozjaśniający dla skóry nadreaktywnej, źle znoszącej hydrochinon (substancja odbarwiająca) w terapii różnego rodzaju przebarwień i odbarwień, jako krem odmładzający zwiększający nawilżenie i jędrność skóry, ochronne i obronne funkcje warstwy rogowej naskórka jako bariery oraz jako skuteczny kosmeceutyk spłycający zmarszczki i zmniejszający wrażliwość skóry na podrażnienia.

Uwagi,wynik badania skuteczności:

Badania przeprowadzone na skórze osób z wyrażanymi objawami starzenia się słonecznego wykazały, iż Renewal zawierający 12% Glukonolaktonu: u 84% badanych zmniejszył wyrazistość drobnych zmarszczek, aż u 92% osób znacznie poprawił wygląd skóry i zmniejszał dolegliwości wynikające z podrażnień.
Profolometria (odcisk powierzchni skóry) wykazała, że krem Renewal (badania w 6-tym i 12-tym tygodniu) w sposób istotny zmniejszył ilość drobnych zmarszczek i głębokość większych. Skóra wyrażanie wygładzała się.
Znacznemu skróceniu uległ czas turn-over komórek i przyspieszenie odnowy naskórkowej. Poprawnie uległ koloryt skóry i jej ogólny wygląd estetyczny włączając w to zmniejszenie ilości teleangiektazji (rozszerzonych naczynek krwionośnych).

Producent
NeoStrata® Campany Inc.
USA, NJ 08540