Dlaczego SOLGAR

Chyba najwyższy czas sprawdzić, kto produkuje dla Was witaminy, minerały i zioła.

Solgar nie obawia się tego wyzwania. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które naprawdę produkują własne witaminy, minerały i zioła. Od dziesięcioleci wykorzystujemy najlepsze naturalne składniki i najnowsze osiągnięcia nauki. Mamy wiedzę, której nie mają inne firmy, bo są po prostu za młode.

Rozpoczęliśmy działalność w 1947 roku i zbudowaliśmy rodzinną firmę, opartą na badaniach, kontroli jakości i służeniu pacjentom. Na przestrzeni lat wprowadziliśmy 400 produktów. Finansowaliśmy badania dotyczące zależności między odżywianiem a chorobami. Stworzyliśmy technologie pozwalające wprowadzić innowacje takie jak tabletki powlekane naturalnym składnikiem bazującym na wodzie (a nie szelakiem, jak ma to miejsce w przypadku większości tabletek innych firm) czy kapsułki wykonane z surowców roślinnych (nazwaliśmy je Vegicaps), a nie półproduktów zwierzęcych. Nasza zasada to dążenie do doskonałości.


Jeżeli więc uważacie, że wszystkie firmy produkujące witaminy, minerały i zioła niczym się nie różnią - sprawdźcie jeszcze raz.

Jedna z nich jest bowiem starsza i mądrzejsza; wytrzymała próbę czasu.


Suspens to domena literatury sensacyjnej,
a nie witamin, minerałów i ziół.

Dlatego właśnie zbudowaliśmy specjalny ośrodek badań działający pod nazwą Solgar Nutritional Research Center.
Jest to pierwszy ośrodek badań biochemicznych w branży suplementów diety.

Wiemy, że jedynym sposobem na stworzenie prawdziwie skutecznych witamin, minerałów i ziół jest prowadzenie bardzo nowoczesnych badań naukowych. Choć trudno w to uwierzyć, Solgar jest jedną z zaledwie kilku firm na świecie, które jednocześnie produkują witaminy, minerały i zioła oraz prowadzą badania. Sztab zatrudnionych u nas mikrobiologów, specjalistów żywienia i biochemików zapoczątkował i nadzorował wiele uznanych na świecie badań dotyczących zależności między odżywianiem a chorobami. Bez przerwy badamy, w jaki sposób chemia ludzkiego organizmu reaguje na składniki odżywcze i jak te składniki oddziałują na siebie nawzajem.

Ciągłość prowadzonych przez nas badań sprawia, że każdy składnik odżywczy wprowadzany do produkcji jest bezpieczny, efektywny i optymalny pod względem swojej wartości. Można więc mieć pewność, że Solgar odkrywa i dostarcza najlepsze witaminy, minerały i zioła, jakie tylko może zaoferować nauka.

Jeżeli tęsknicie za suspensem, polecamy najnowszy thriller.

W firmie Solgar niczego nie pozostawiamy wyobraźni.


Mówią, że książki nie poznaje się po okładce. Ale czy kiedy kupujecie witaminy, minerały lub zioła, nie polegacie na etykiecie?

Firma Solgar reprezentuje podręcznikowe podejście do etykiet na opakowaniach naturalnych witamin, minerałów i ziół. Nie ma tam obietnic natychmiastowego spadku masy ciała, wyleczenia łysiny i innych niestworzonych historii.

Złota etykieta firmy Solgar przedstawia fakty - podaje nazwy, sposób użycia oraz wagę aktywnych składników i substancji pomocniczych, bez zbędnych słów. A każda witamina, minerał czy zioło Solgara zawsze i wszędzie spełnia nasze surowe standardy.

Stosujemy naukowo opracowany, niezwykle rygorystyczny proces wytwórczy. Nasi biochemicy poddają witaminy (na przykład VM-75) ponad stu testom jakościowym po to, aby pacjent miał pewność, że w środku znajdzie dokładnie to, co napisano na etykiecie. Złota etykieta to gwarancja siły działania i czystości każdej witaminy, minerału i zioła firmy Solgar.

Oczywiście byłoby wspaniale, gdyby witaminy, minerały i zioła mogły spełnić każde życzenie.
Jednak Solgar mówi prawdę i oferuje witaminy, minerały i zioła, którym można zawierzyć.

Czyż nie jest to najlepszy sposób, aby żyć długo i zdrowo?


Można liczyć na łut szczęścia w loterii, ale kto tak naprawdę pozostawia kwestię zdrowia przypadkowi?

Firma Solgar wie, że jest tylko jeden sposób na zagwarantowanie jakości: szeroko zakrojone badania i rzetelna praca naukowa.

Jednym z najważniejszych elementów naszego procesu produkcyjnego jest niezwykle nowoczesna kontrola jakości. Nasz zakład produkcyjny posiada własne laboratorium, w którym każdą witaminę, każdy minerał i każde zioło poddajemy najbardziej drobiazgowej kontroli.

Badamy siłę działania, czystość i zgodność z normami, dążąc jednocześnie do wyeliminowania możliwie jak największej liczby alergenów. Takie produkty jak Formuła VM-75 przechodzą ponad sto różnych testów jakości, wyznaczając jednocześnie normy dla całego przemysłu produkcji witamin, minerałów i ziół.

Wysoka jakość witamin, minerałów i ziół firmy Solgar jest widoczna już na pierwszy rzut oka nawet po zakończeniu procesu produkcyjnego. Używane przez nas buteleczki ze szkła bursztynowego pozwalają na zachowanie siły działania specyfików przez długi czas.


Ponieważ posiadamy własną sieć dystrybucji, jesteśmy pewni, że nasze witaminy, minerały i zioła dotrą do aptek w doskonałym stanie.

O jakość wyrobów firmy Solgar można się nawet zakładać. Wygrana jest pewna!


Kto w dzisiejszych czasach może pozwolić sobie na sprawdzanie każdego szczegółu?

My nie możemy sobie pozwolić na to, aby tego nie robić! W firmie Solgar poświęcamy tyle czasu, ile trzeba, aby mieć pewność, że nasze witaminy, minerały i zioła produkowane są z najlepszych składników dostępnych w świecie.

Nieustannie poszukujemy najlepszych surowców, jakie może zaoferować nam Ziemia. Żurawinę zbieramy w Kanadzie, czosnek w Indiach, korę sosnową we Francji, a nasiona winogron we Włoszech, ponieważ tam właśnie współdziałanie gleby i klimatu wydaje najdoskonalsze surowce.

Chcemy, aby nasze produkty były świeże. Z tego względu kupujemy niewielkie ilości każdego składnika, mimo że w przypadku zakupów hurtowych byłyby one tańsze. Każdy składnik badamy pod względem mocy działania i czystości, choć producenci witamin, minerałów i ziół nie muszą tego robić. Składniki, które nie spełniają naszych wymagań, odrzucamy. Zbyt szanujemy naszą pracę i naszych pacjentów, aby iść na jakikolwiek kompromis w tej sprawie.


Mogą Państwo polegać na firmie Solgar.

Dajemy to, co najlepsze w naturze, bo nigdy nie żałujemy czasu.


Nie trzeba specjalnej wiedzy, by sprzedawać chipsy.

Witaminy, minerały i zioła to jednak zupełnie inna historia i dlatego produkty Solgara znajdziecie wyłącznie w aptekach.

Filozofia naszego działania każe nam nie tylko produkować najlepsze i naturalne witaminy, minerały i zioła, lecz także sprzedawać je w punktach, w których dowiecie się, w jaki sposób wpływają one na organizm i styl życia.

Zastanówmy się. Personel większości sklepów praktycznie nie ma pojęcia o witaminach, minerałach i ziołach, a tym bardziej o odżywianiu. W aptekach można uzyskać fachowe porady zdrowotne. Dzisiaj współpracujące z nami apteki to prawdziwe centra informacji, gdzie ludzie, którzy wybrali zdrowy styl życia, mogą poznać wiele faktów o odżywianiu i różnych produktach Solgara.

Nie musicie odbywać specjalnych studiów, aby uzyskać cenne informacje o witaminach, minerałach i ziołach.


Wystarczy zapytać o drogę do najbliższej apteki.

Tam zdobędziecie wiedzę niezbędną dla zdrowia ciała i umysłu. A inni niech się uczą!


Solgar